Çelik Asma Kat Çelik Asma Kat Çelik Asma Kat Asma Kat Asma Kat Asma Kat çekme kat çekme kat çekme kat Steel Suspended Floor çekme kat çelik kat

Steel Suspended Floor

İnşaat sektöründe en çok kullanılan malzeme çelik olmaya başlamıştır. Çelik malzemenin ve bu malzemelerden yapılan sistemlerin pratik kullanımı, dayanıklı ve sağlam oluşu kullanım alanını yaygınlaştırmıştır. Maliyet bakımından da pek çok alternatife göre ön plandadır. Malzemenin kullanım alanlarından biri de asma kat sistemleridir. Bu yazımızın temelini Çelik asma kat konusundaki sorularınızın yanıtları oluşturmaktadır. Asma kat konusunda her türlü bilgiyi yazımızın devamında bulabiliyor olacaksınız.

Asma katların amacı bellidir. Mevcut yaşam alanları, çalışma ortamları ve benzer mekanlarınızı büyütmek ve de daha fazla alan yaratmak için asma kat planlaması yapılabilmektedir. Özellikle tavan yüksekliği müsait olan binalarda çelik asma kat yapılarak yeni alanlar yaratılabilmektedir. İş yerlerinde ve bazı çalışma mekanlarında kat projeleri hazırlanmakta ve bu projeye uygun olarak uygulama yapılmaktadır. Mevcut mekanlarında yeni alanlar yaratmak ve Çelik asma kat nedir konusunda bilgisi olmayanlar için diğer detayları sunmaya devam ediyoruz. Çok dar alanlarınızı bile çok daha geniş ve kullanışlı hale getirmek mümkündür. Asma kat veya çekme katma olarak bilinen bu sistemlerde en çok çelik asma kat tercih edilmektedir. Yapılacak olan asma kat uygulamasının sağlam ve dayanıklı olmasını istiyorsanız çelik tercih etmelisiniz. İç mekanlarda yapılan bu uygulamanın mevcut bina içi estetiği bozmaması gerekmektedir. Bu noktada da her türlü tasarıma göre yapılabilen çelik asma kat sistemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Asma kat sistemlerini çok ucuz maliyetle yapabilirsiniz. Normal demir veya betonarme sistemlerden yapmayı düşündüğünüz asma katlara göre maliyet çok daha düşük olacaktır. Bu özelliği ile çelik sistemler noktasında önem arz eden bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Çelik asma kat sistemleri gerek ilk inşaat döneminde, gerekse de tadilat zamanlarında kolaylıkla uygulanabilmektedir. Daha çok tadilat dönemlerinde çelik konstrüksiyon sistemlerinin tercih edildiğini ifade edebiliriz. Bu sistemler sayesinde dar olan ve kullanım alanı yetersiz kalan çalışma alanlarınızı büyütmüş olacaksınız. Bu sayede ticari hedefleriniz için çok etkili bir uygulama ortaya çıkacaktır.

Steel Suspended Floor usage areas

Steel Suspended Floor usage areas bakımından çok zengindir. Daha çok işyeri, ofis, mağaza ve benzer tesislerde kullanıldığını görmekteyiz. Buna benzer daha pek çok alanda Çelik asma kat kullanım alanları ortaya çıkabilmektedir. Çelik asma kat kullanım alanlarını farklılaştırmak ve çoğaltmak bizlerin elindedir. Mevcut evleriniz için bile kullanılabilecek bir sistemdir. Çok dar mekanların kullanışlı ve daha geniş olmasını sağlamaktadır. Özellikle ticari işletmeler, dükkanlar, mağazalar, ofisler ve bunun gibi mekanlar için çok nitelikli ve de işlevsel bir sistemdir.

Asma veya çekme katlarınızı farklı malzemelerden de yapabilirsiniz. Bunun için normal betonarme sistemler tercih edebilirsiniz. Ancak, bu noktada asma katların çok daha doğru bir seçim olacağından bahsetmeden geçmek istemiyoruz. Çelik malzemenin kendi yapısından dolayı yapılan çelik çekme kat uygulaması çok daaynıklı ve sağlam olacaktır. Bu doğrultuda sağlamlık ve kalite Steel Suspended Floor usage areas için önemlidir. Kullanım alanları konusunda en çok öne çıkan ofislerdir. Gerek özel durumlar, gerekse de ticari hedeflerin büyümesi ile personel sayıları arttırılabilmektedir.

Bu tür durumlarda yeni çalışma masaları ve daha büyük alanlar gerekmektedir. Komple binayı ya da ofisi değiştirmek her zaman mümkün olmayacağı için en kolay ve pratik çözüm asma kat uygulaması olacaktır. Mevcut ofis veya mağazalarınızı çelik asma katlarla daha geniş bir mekana çevirebilirsiniz. Merdiven ile birleştirilen bu sistemler sayesinde daha nitelikli ve çok sayıda personele çalışma alanı yaratmış olursunuz.

Çelik asma kat yaptırmak çok büyük maliyetler gerektiren bir uygulama değildir. Mevcut alternatiflere göre en ekonomik olanı çelik asma kat uygulamasıdır. Bu nedenle Çelik asma kat kullanım alanları çok fazla olmaktadır. Çelik  kat uygulaması ile çok farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. Hayel ettiğiniz ekstra mekanları mimari projeye dökmeli, statik hesaplamalarını yaptırmalı ve buna göre en düşük maliyetlerle çelik asma kat uygulamasını tamamlamalısınız. Modern sistemlere uygun olan, iç tasarıma kolaylıkla uyum sağlayabilen ve pek çok kişi tarafından tercih edilen bu sistemler dayanıklı ve de uzun ömürlü olmaktadır.

Export  +90531 470 4747
info@taskindemircelik.com