Çelik Çatı Sistemleri İstanbul taskın çelik çatı  Çelik Çatı Sistemleri İstanbulçelik çatı montajı Çelik Çatı Sistemleri İstanbul celik-cati-sistemleri1Çelik Çatı Sistemleri İstanbul celik-cati-sistemleri134 çelik çatı projesi çelik çatı fiyatları çelik çatı üretimi Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Taşkın Demir Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Taşkın Demir Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Taşkın Demir Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Taşkın Demir Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Taşkın Demir Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Taşkın Demir Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Taşkın Demir Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Çelik Çatı Taşkın Demir Çelik Çatı Sistemleri İstanbul Steel roof Çelik Çatı Taşkın Demir Çelik Çatı Sistemleri İstanbul

Steel roof

Steel Roof Systems

Steel roof sistemleri uygulamaları montajı üretimi zaman açısından ve uzun ömürlü olması istenildiği zaman tekrar sökülüp başka bir yere taşına bilmesi geri dönüşümü deprem ve doğal affet yönünden de tercih sebebidir.Çelik konstrüksiyon yapılarda tercihe göre proje değişikliğinde parça ekleme ve çıkarma kolaylığıda vardır. Zaman içinde çatı nın deforme olması yada darbe gibi zarar alması ufak bi revize edilmesi uzun ömürlü kılar.Üretimi montajı kısa sürede yapıldığı içinde hem zaman hemde maliyet açısından da avantajlıdır.Proje çalışılırken uygulanacağı yerin iklimi rüzgarı kar yükleri hepsi statik aşamasında göz ününde bulundurulur ve en uygun çatı tipi önerilir depreme uygun olma sebeplerinden biride mukavemeti,esnekliği ,hafifliği sayesinde depremdeki alıcağı darbelerin şiddetine daha az mağdur kalıcaktır.

Çünkü malzeme ne kadar ağır olursa darbe şiddeti de bir okadar daha şiddetli olucaktır. Çelik çatı uygulaması 4 mevsim tasarlanıp üretilip monte edile bilir.Uygulandığı yerde en önemli detayı ise güvenli ve görünüş tasarım olarak estetik yapılardır. Üretilirken proje aşamasındayken yönetmeliklere uygun şartlarda üretilmelidir. Statik hesapları çok önemli olduğu kadar kullanılacak uygulanacak modelinin iyi belirlenmesi gerekir.Proje hazırlanırken mimarlarımız tarafından autocad programlarında çizilir sap2000 de ise mühendislerimiz tarafından statik analizleri yapılır.

Modellerinin belirlenmesi için yapının türü ve yerin de doğru keşif analizleri yapılmalı ki projesi sağlıklı olsun. Montajı aşamasında iyi bir mühendis gerekir yaptığı statik lerde yapıdaki malzeme cinsleri taşıma kolonları hepsi belirlenir.Çelik çatı betonarme yapı ya göre daha güvenli ve daha avantajlar sağlar.Fabrika,spor salonları,hangar,depolar daha sık kullanıldığı yerlerdir.Ahşap yapı lardan farkı ise izolasyon farkı yağış,kar ,rüzgar bir çok etkenlere karşı tercih edilmektedir.Çelik çatılar ara ekler kolonları olmaması sayesinde yer alanı imkanı sunmaktadır.İlerki zamanlarda yapınızda ki yapılıcak tadilatların değişim şansı elde etmiş olursunuz.

WHAT IS STEEL ROOF

Çelik çatı nedir konulu yazımızda ihtiyacınız olan önemli bilgileri bulabiliyor olacaksınız. Modern mimari projelerde ne fazla tercih edilen çatı sistemi olan çelik sistemleri ile çok daha şık ve pratik binalar inşa edebilirsiniz. Bu anlamda Çelik çatı nedir diye merak edenlere detaylı yanıtlar vermeye çalışacağız. çatı, binaların üstlerini örtmek için yapılan sistemlerdir. Güvenli ve kalitelidir. Sökülme ve kopma gibi durumlar söz konusu olmaz. Demir profil ve galvaniz saçlar kullanılarak yapılmaktadır.

Yakın zamana kadar binaların üstlerini örtmek için kremit, tahta veya benzer ürünler kullanılırdı. Son zamanlarda bu tercihler çok değişmiştir. Eski seçeneklere göre çok daha farklı olan sistemlerdir. Bu çerçevede çatı noktasında sağlam ve güvenilir olmasını ön plana çıkarabiliriz. Her türlü yağış ve fırtına gibi doğal durumlarda su sızdırmaz ve bozulmaz. Çok hafif olması nedeniyle binaya ekstra bir yük bindirmez. Paslanma ve parlama yapmama özelliği ile uzun yıllar kullanılabilmektedir. Her türlü ev, bina, konut, site, fabrika, iş yeri, büyük tesis ve spor salonlarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde kremit gibi malzemelerin çatılarda çok az kullanıldığını görebilirsiniz. Bunun yerine daha çok çelik çatı sistemlerinin tercih edilmeye başlandığını görmekteyiz.

Bunun temel nedenleri bulunmaktadır. Çatı sistemleri emsal ve alternatiflerine göre çok avantajlıdır. Öncelikli olarak her türlü tasarım yapılabilmektedir. Görüntü açısından son derece şık binalar ortaya çıkarmaktadır. Çelik sistemleri hafiftir. Bina için ekstra yük oluşturmaz. Bunun dışında çok sağlam ve dayanıklı oluşu kullanım ömrünü uzatmaktadır. Bir diğer ve en önemli tercih nedeni ise maliyetidir. Çok daha düşük fiyatlarla çelik çatı sistemleri yapılabilmektedir. Özel imalat firmalarında hazır hale getirilmekte ve hazır bir şekilde binaya monte edilmektedir.

Gerekli durumlarda kolaylıkla sökülebilmesi ve yeniden monte edilibiliyor olması çok önemlidir. Bu bağlamda Çelik çatı nedir noktasında işlevsel özelliklerinin ve avantajlarının çok fazla olduğunu ön plana çıkarmak gerekiyor. Sizde binalarınız için çelik çatı sistemlerini tercih edebilir ve bu sayede çok daha avantajlı olabilirsiniz.

Export  +90531 470 4747
info@taskindemircelik.com