Silo Tank

 

Silo TankSilo tank ürünleri pek çok sektörde önemli bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Özellikle hammadde taşıma, dozajlama, havalı taşıma, toz toplama ve filtreleme sistemlerinde silo tankürünleri çok önemli işlevsel görevleri bulunmaktadır. Bu kazanlar yardımıyla hem dolum, hem de boşaltım yapılabilmektedir. Silo dolum ve silo boşaltım işlemleri aynı kazan ile yapılabilmektedir. Özellikle gıda ve tarım sektörü için silo tank ürünleri olmazsa olmaz durumdadır. Silo kazanlarda toptan olarak malzemeler korunmaktadır. Koruma, saklama ve depolama amaçlı olarak kullanılmaktadır. Üretim ve imalat işletmenin büyüklüğüne göre tasarlanmaktadır. Özellikle gıda ve tarım sektöründe çok fazla kullanılmaktadır. Bu çerçevede silo tank ihtiyaçlarınızda her türlü talebi karşılamaktayız.

Silo kazanların özelliklerinden biri de ekşitmedir. Bu özelliği sayesinde tahıllar uzun süre saklanabilmektedir. Silo kazanlar özel usullere göre yapılmaktadır. Silindir biçimindedir ve yüksek boyutlara sahiptir. Buğday ve mısır gibi bakliyatlar bu kazanlarda yıllar boyu saklanabilmektedir. Binlerce tonluk mamülü tek bir kazan içerisinde saklamak mümkündür. 1 yıl boyunca saklananabilen tahıllar tarladan yeni toplanmışcasına taze kalabilmektedir. Ortalama olarak 350 metre karelik bir silo kazan içerisinde 6 bin ton civarında tarım ürününü saklayabilirsiniz. Ürünlerin bayatlaması ve kansolojen madde içermesine engellemektedir. Hava koşuluna karşı %100 bir şekilde koruma sağlamaktadır. Bu özellikleri sayesinde silo kazan ürünleri tarımda olmazsa olmazdır. Yağmur, soğuk ve sıcak hava koşullarında mahsulü ilk günkü gibi korumaktadır. 19. Yüzyılda Avrupa’da yapılmaya başlanan silo kazanları günümüzde pek çok ülke yapabilmektedir. Çelik malzemeden üretilen bu kazanları firmamızdan temin edebilirsiniz. Tüm ihtiyaçları karşılayabilecek özellikler firmamızda mevcuttur. Boyut olarak firmanızın konumuna göre hareket edebiliyoruz. Dört köşe şeklinde yapılan silo kazanlar günümüzde silindir şeklinde tasarlanmakta ve imal edilmektedir.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silo Tank Tahıllar Nasıl Konur ?

Emici ya da taşıyıcı bir bir düzenle ürünler tepeye çıkartılır ve silo içerisine doldurulur. Yukarıdan aşağıya doğru farklı derecelerde çok sayıda kapak mevcuttur. En üst kapaktan başlamak üzere boşaltım yapılmaktadır.

 

Silo Tipleri Nelerdir ?

Silo kazan türlerine göz atarak yazımızı noktalamak istiyoruz. Kullanım alanına ve taleplere göre farklı türleri bulunmaktadır. Silo kazanların en çok tercih edilen türleri şu şekildedir.

 

Silo Kullanım Alanları Nelerdir ?

Silo tank kullanım alanları daha çok gıda ve tarım sektörüdür. Bunun yanında endüstriyel malzemelerde, tıbbi alanda, maden işlerinde, gıda ve tarım olmak üzere kullanım alanları bulunmaktadır. Tüm bu sektörlerde silo kazanların işlevsel görevleri büyük önem arz etmektedir.

 

 Silo Tipleri Nelerdir ?

Silo tank  türlerine göz atarak yazımızı noktalamak istiyoruz. Kullanım alanına ve taleplere göre farklı türleri bulunmaktadır. Silo kazanların en çok tercih edilen türleri şu şekildedir.

  • Kule tipi beton ya da çelik silo
  • Yer üstü beton silo
  • Toprak üstü silo
  • Düz tabanlı silo
  • Ticari konik tabanlı silo
  • Çiftlik tipi silo
  • Yem silo tankları
  • Ekonomik konik tabanlı silo kazan olmak üzere çeşitli türleri bulunmaktadır.

 

info@taskindemircelik.com