Çelik Konstrüksiyon Çelik Konstrüksiyon Uygulamaları Çelik Konstrüksiyon Uygulamaları

Çelik Konstrüksiyon Uygulamaları Çelik Konstrüksiyon celik-konstruksiyon-13

Çelik Konstrüksiyon Uygulamaları Çelik Konstrüksiyon Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon Çelik Konstrüksiyon   Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon sistemleri

Çelik Konstrüksiyon sistemleri  rüzgar hızı 102 km/saat (h:0-8 m) TS498, kar yükü 80 kg/m². zemin betonu üzerine, Yerinde montajı yapılan yapılar istenildiği zaman sökülüp tekrar başka yerde kurulabilir. 10m tek açıklık kolon yüksekliği h.4.5.6m dir. Yapı boyu 2.5m katları istenildiği kadar uzatılır. NPI kolon gövdeli çelik makas ve asıklardan oluşmuş rüzgar bağlantıları çelik cıvata ve somun ile yapılmıştır. Çelik yapılar daha güvenlidir diğerlerine göre daha az etkilenir. Taşıyıcı profil ler sayesinde  inşaat edilen yapı cıvata, somun bağlantılı kaynaklı montajlara karşı daha dayanıklıdır. Deprem riski yüksek olana bölgelerde daha çok tercih sebebidir. Fabrika,spor tesisleri hangar lar lojistik depolar bir çok sektörde hem kullanılmakta dır. Bu yapılar 4 mevsim kullanılmakta çevreye ve doğaya hiç bir zararı yoktur. Batı Avrupa dan günümüze gelip anabilim adı konstrüksiyon olan projelendirilip inşa, yapı elementlerinde kullanılır. Kendi dilimiz ve kültürümüzde tasarım sözü olarakda kullanılır.

Çelik konstrüksiyon mühendislik ve makina dışında bir çok amaçlıda kullanılır. Tasarımlar projeler taşıyıcı yapılar içersinde uygulanıp, imalat ve montaj da yer edinirler. Yapıların üretilip oluşumunda kullanılan projeye uygun üretilip işlenir taşıma kapasitelerine mühendislerin bilgisayar yazılım programlarında kullandıkları analizler sonuçuna göre de ölçülendirilir. Günümüzde prefabrik  yapılar diye adlandırdığımız oluşumun temel taşı olan konstrüksiyon bir çok yapının inşasında tasarlanıp projelendirildik den sonra kullanılan elementler dir. Taskın Çelik bir çok projenin türü ve şekline göre değişiklik göstermekte dir. Fiyatları ağır çelik ve hafif  olarak yalıtımlı yalıtımsız olarak bir çok çeşitleri vardır. Üretilecek malzemenin kaynaklı, cıvata, somun lu olup olmaması projeye bağlı dır.

Somunlu civatalı yapıların en büyük avantajı ise portatif olması taşına bilmesidir. Olası taşınma nakliye de sökülüp tekrardan monte edilebilir. Deprem de tercih edilir üretimi montajı kaynaklı yapılara göre daha hızlı dır. Fiyatları açısından en çok etkilenmesi de yalıtım özelliği maliyeti birazda olsa artıra bilir bu durumda ileriye dönük ısınma problemin de hem ekonomik çözüm hemde sağlıklı olmasına avantaj dır.Konstrüksiyon Uygulamaları Projenin büyüklüğü küçüklüğü ton farkı üretim aşamasında ekstra özel tasarımlar bir çok fiyatı etkileyen etkenler söz konusudur. Proje aşamasında modellenir yerine keşiflerine kullanım amaçı doğrultusunda statik analizleri sonuçu autocad dwg formatında oluştuktan sonra daha sağlıklı fiyatlandırma çalışması ortaya çıkmakta dır.

info@taskindemircelik.com